Druki i pisma

Poniżej znajdziesz przygotowane przeze mnie pisma w formacie PDF, które mogą Ci pomóc. Jeśli nie znalazłeś/łaś pisma którego szukasz, koniecznie poinformuj mnie za pośrednictwem Facebook’a lub formularza kontaktowego, znajdującego się na dole strony.

Niezwłocznie przygotuję dla Ciebie brakujące pismo oraz umieszczę je na tej stronie, aby pomóc kolejnym osobom w przyszłości.

Pisma, które mogą Ci pomóc

Na tej uniwersalnej umowie dokonasz sprzedaży lub zakupu pojazdu nawet, gdy posiada on dwóch właścicieli.

Wymagane w sytuacji, gdy dana osoba nie może stawić się osobiście w wydziale komunikacji. Tym pismem możesz upoważnić do: rejestracji pojazdu, odbioru/wymiany dowodu rejestracyjnego, wyrejestrowania pojazdu i innych czynności.

Wymagana np. przy dopisaniu współwłaściciela do dowodu rejestracyjnego i polisy OC p.p.m.

Konieczne, jeśli do zaistniałej kolizji nie chcesz wzywać policji. Pamiętaj, żeby wypełnić je zgodnie z faktycznymi danymi z dokumentów tożsamości! 

Wypowiedzenia

Tym pismem zrezygnujesz z OC, dzięki czemu nie wznowi się automatycznie na kolejny rok. Pamiętaj, aby dostarczyć tego typu wypowiedzenie przynajmniej na 3 dni przed końcem aktualnej polisy OC!

Jeśli zakupiłeś/łaś pojazd i chcesz zrezygnować z OC wykupionego przez poprzedniego właściciela – użyj tego pisma. Jest skuteczne również w sytuacji, gdy poprzedni właściciel wykupił polisę OC na raty, a ty nie chcesz płacić zbliżających się rat.

Jeśli wykupione przez Ciebie w ubiegłym roku OC wygasło, zgodnie z przepisami w naszym kraju wznowiło się automatycznie. Użyj tego pisma jeżeli chcesz zrezygnować z automatycznie wznowionej polisy OC. Pamiętaj jednak, żeby przed złożeniem rezygnacji wykupić nową polisę. Nawet za 1 dzień przerwy w OC są przewidziane wysokie kary z UFG.

Pomaganie zaczyna się od rozmowy

Najlepszym pierwszym krokiem jest rozmowa.
W czasie darmowych 15 minut możemy porozmawiać o wstępnych rozwiązaniach problemu, który jest obecnie dla Ciebie największy.