Ubezpieczenie floty pojazdów

Czym jest ubezpieczenie floty?

Ubezpieczenie floty pojazdów jest odrębną tzw. umową generalną, zawieraną pomiędzy Tobą, a zakładem ubezpieczeń. 

Daje ona możliwość ustalenia indywidualnych stawek dla poszczególnych ubezpieczeń pojazdów w Twojej firmie. Dzięki temu rozwiązaniu możesz znacznie obniżyć koszt swoich ubezpieczeń komunikacyjnych.

Dla kogo?

Ubezpieczenie floty pojazdów jest przeznaczone wyłącznie dla firm, posiadających przynajmniej 5 pojazdów służących do prowadzenia działalności gospodarczej. 

 

Dlaczego warto?

Założenie tzw. umowy generalnej (flotowej) pozwala na wygenerowanie oszczędności w firmie, oraz zaplanowanie wydatków w perspektywie 12 miesięcy w związku z ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

Stworzenie umowy generalnej polega na wynegocjowaniu stawek za konkretne ubezpieczenia komunikacyjne dla poszczególnych pojazdów. Raz zawarta umowa generalna obowiązuje przez kolejne 12 miesięcy, a podpisane stawki nie mają prawa ulec zmianie w tym okresie. Nawet, gdy w trakcie trwania umowy generalnej dojdzie do szkód na pojazdach, składki za pozostałe ubezpieczenia komunikacyjne nie ulegną zmianie.

Oznacza to, że z góry będziesz wiedział/a ile zapłacisz w ciągu roku za ubezpieczenia takie jak: OC, AC, NNW, Assistance, i inne dodatki do tych ubezpieczeń, oraz będziesz miał/a gwarancję stałych cen za te ubezpieczenia przez całe 12 miesięcy.

 

Elastyczne plany

 • Ubezpieczenie floty pojazdów jest zawierane na okres 12 miesięcy.
 • Za utworzenie umowy generalnej nie pobiera się dodatkowych opłat.
 • Samodzielnie decydujesz w ciągu tego okresu, czy chcesz ubezpieczać kolejne pojazdy w ramach umowy generalnej (flotowej).
 • Swoje pojazdy ubezpieczasz zgodnie z końcem ich okresów ubezpieczeń,
 • Nadal masz możliwość rozkładania składki za nadchodzące ubezpieczenia na dogodne raty: 2, 4, 6, a nawet 12 rat.
 • Za rozłożenie składki na raty zwykle naliczane są dodatkowe opłaty.

 

Jak to działa?

Umowę generalną (flotową) podpisujesz raz na 12 miesięcy. Przed jej podpisaniem negocjuję dla Ciebie stawki na poszczególne pojazdy według ich kategorii, przykładowo:

 • osobowy,
 • ciężarowy do 3,5t,
 • ciężarowy powyżej 3,5t,
 • autobus,
 • ciągnik rolniczy itp.

Dla każdego rodzaju pojazdu ustala się oddzielne stawki za każde ubezpieczenie. Dla OC p.p.m. stawka jest ustalana w złotówkach, zaś dla AC w procentach.

Dla przykładu weźmy pojazd osobowy, o wartości 100 000 zł brutto przy stawkach:

 • OC: 589 zł,
 • AC: 2,90%.

Oznacza to, że za ubezpieczenie OC zapłacisz: 589 zł  + 2 900 zł  za AC (2,9% z kwoty wartości pojazdu, czyli = 2 900 zł)

Stawka dla danego pojazdu (po jej wynegocjowaniu przez Agenta) obowiązuje bez względu na jego parametry (wiek pojazdu, jego markę, moc silnika itp.).

Mając rozpisane stawki na umowie generalnej, możesz w prosty sposób przewidzieć, jakie pieniądze będziesz musiał/a przeznaczyć w ciągu najbliższych 12 miesięcy na ubezpieczenia komunikacyjne.

Dzięki podpisanej umowie masz gwarancję stałych stawek przez cały jej okres, bez względu na zawirowania rynkowe.

Twoje szkody komunikacyjne również nie wpłyną na zawartą umowę generalną w trakcie jej trwania. Dopiero przy wznowieniu umowy flotowej zakład ubezpieczeń zbiera wszystkie Twoje szkody, i z ich uwzględnieniem przelicza nowe stawki na kolejne 12 miesięcy.

 

Więcej informacji

Więcej informacji znajdziesz w moim artykule:

Jak działa ubezpieczenie flotowe? – zobacz jak możesz ograniczyć wydatki w firmie.

Oczywiście zachęcam Cię również do kontaktu przez formularz znajdujący się poniżej. Wszystko zaczyna się od rozmowy!

Pomaganie zaczyna się od rozmowy

Najlepszym pierwszym krokiem jest rozmowa.
W czasie darmowych 15 minut możemy porozmawiać o wstępnych rozwiązaniach problemu, który jest obecnie dla Ciebie największy.